Porozmawiajmy o pieniądzu 21.06.2012

W dniu 21 czerwca 2012 roku, w siedzibie NBP Oddział Okręgowy w Łodzi, odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o pieniądzu”. Krótkie wprowadzenie wygłosił gospodarz cyklu. Wykład „Co zbierać czyli kolekcjonerstwo wczoraj i dziś” poprowadził Bohdan Kowalczyk, historyk, kolekcjoner, członek PTN, prezes Łódzkiego Klubu Kolekcjonera.
Wykład poruszał kwestie kolekcjonerstwa, jego istoty i celów. Omówiono zasady odmiennego stopniowania stanów zachowania oraz pozyskiwania numizmatów w drodze zakupów internetowych i związanych z tym zagrożeń.

wykadnbp21  wykadnbp23

Wykładowca wzbogacił swój wykład wieloma ciekawostkami historycznymi. Największe zainteresowanie wśród uczestników wykładu wywołała możliwość obejrzenia monet (do Stanisława Augusta Poniatowskiego do okresu międzywojennego) w stanach o których większość z nas może tylko pomarzyć.

wykadnbp24

Aktywny sposób prowadzenia prelekcji, liczne ciekawostki i wiadomości historyczne sprawiły, że wykład ten spotkał się z żywym przyjęciem nie tylko przez członków naszego oddziału, ale również przez pozostałych uczestników spotkania w NBP.

Uzupełnieniem wykładów stała się wystawa zorganizowana przez członków PTN oraz Gabinet Numizmatyczny Muzeum.

wykadnbp22  wykadnbp25 W drugiej części spotkania odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych klip z okazji upamiętnienia 50-lecia działalności Oddziału łódzkiego PTN wraz z okolicznościowymi certyfikatami.

wykadnbp26  aaaaaa3