Wykład 27.06.2024

„Kierownictwo Badań nad Początkami Państwa Polskiego (1949-1953)” to tytuł kolejnego wykładu w naszym oddziale. Wystąpienie to wygłosi dr hab. Adrianna Szczerba w dniu 27 czerwca 2024 r. Zapraszamy.

Wystawa w Płocku

W Muzeum Mazowieckie w Płocku można obejrzeć dwie ciekawe wystawy numizmatyczne. Szczególnie wystawa zatytułowana „Narodowy Bank Polski – historia i teraźniejszość” zorganizowana dzięki staraniom Bohdana Kowalczyka, wzbudza nasze żywe zainteresowanie, gdyż obiekty na nie prezentowane pochodzą ze zbiorów Artura Adriańczyka, kolekcjonera z naszego Oddziału (fot. Bohdan Kowalczyk).

Wykład 23.05.2024

„Problemy z chronologią brakteatów Bolesława Krzywoustego” to tytuł wystąpienia Witolda Nakielskiego na który zapraszamy już w najbliższy czwartek tj. 23 maja 2024 r.

Wykład 25.04.2024

„Himalaizm, a nowe spojrzenie na trojaki ryskie” tak brzmi niezwykle intrygujący tytuł najbliższego wykładu w naszym oddziale, który odbędzie się 25 kwietnia. Prelegentem będzie Marcin Żmudzin.

Relacja z wykładu 28.03.2024

Zapraszamy do objerzenia fotorelacji z dzisiejszego wystąpienia Piotra Chabrzyka pt. „Kazimierz Stronczyński, nie tylko numizmatyk”. Wykład ten przypomniał jak wszechstronną osobą był patron naszego oddziału. Jego liczne fascynacje wraz z umiejętnością dokumentowania (w tym rysowania) pozostawiły niezwykle świadectwo tamtych czasów. Piotr Chabrzyk zapewnił nam barwną wycieczkę w przeszłość, przypominając że pasja (w tym nie tylko numizmatyka) to przede wszystkim ludzie ją tworzący (fot. Marek Folwarniak).

Wykład 23.03.2024

28 marca 2024 r. zapraszamy na wykład Piotra Chabrzyka pt. „Kazimierz Stronczyński, nie tylko numizmatyk”. Zapraszamy do MAiE w Łodzi na godz. 16:30.

Po wykładzie

Wykład Bohdana Kowalczyka pt. „Srebrny pierścionek i pięć skarbów” za nami. Kto nie był, niech żałuje. Barwna opowieść Pana Bohdana, wzbogacona możliwością obejrzenia eksponatów, pozostanie na długo w naszej pamięci. Na koniec dodatkowy bonus w postaci oprowadzenia przez Bartosza Bondera po wystawie numizmatycznej poświęconej 75-leciu istnienia Działu Numizmatycznego MAiE (fot. Marek Folwarniak).

Wykład 22.02.2024

22 lutego 2024 r. zapraszamy na wykład Bohdana Kowalczyka pt. „Srebrny pierścionek i pięć skarbów”.