50 lat PTN Łódź

W dniu 08.12.2011 r. odbyło się uroczyste zebranie członków Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, w związku z 50 – leciem istnienia Oddziału. Spotkanie miało miejsce w gościnnych murach Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego w Łodzi, gdzie nasz Oddział, od lat odbywa swoje zebrania.
Uroczyste obchody otworzył krótkim wprowadzeniem i przywitaniem członków Oddziału, jak i gości honorowych, prezes Oddziału Łódzkiego, p. Piotr Chabrzyk. Następnie głos zabrał p. Jerzy Piniński, który przy pomniał historię działalności Oddziału od jego powstania, aż do chwili obecnej. Wykład ten został zilustrowany prezentacją historycznych zdjęć z początków działalności oddziału. Spotkanie w sali audio-wizualnej zakończono pamiątkowym zdjęciem.

50 zd grupowe
Dalsze uroczystości przeniosły się do sal wystawowych Muzeum, gdzie Prezes PTN, jednocześnie gospodarz wystawy, p. Mariusz Mielczarek, opowiedział o zgromadzonych na wystawie skarbach i okolicznościach związanych z ich odkryciami.
50 wystawa 1  50 wystawa 2

W sali wystawowej NBP odbyło się uroczyste rozdanie medali, odznaczeń i dyplomów. Głos zabrali też goście honorowi.

50 medale 4  50 medale 3  50 medale 1  50 medale 2  50 medale 5 50 medale 8  50 medale 6  50 medale 7

Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do sali spotkań Oddziału na skromny poczęstunek, gdzie w gwarze rozmów wspominano przeszłość i wymieniano wrażenia.

50 rozmowy

Z okazji 50-lecia swojej działalności, Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego wydał pamiątkowe klipy w miedzi i srebrze wg poniższego projektu.

aaa aaa3

Wykonano również pamiątkowe nadruki na banknotach: nadrukiem złotym wykonany drukiem typograficznym wypukłym oraz nadrukiem wykonany suchym tłokiem.

banknot ptn